Największe Aquaparki w Polsce.

Największe Aquaparki w Polsce.

W ostatnich latach w Polsce mamy do czynienia z dużym wzrostem miejsc rodzinnej rozrywki, którym bez wątpienia są parki wodne. Niemal w każdym regionie naszego kraju można znaleźć takie miejsce. Aby dobrze bawić się w Aquaparku, wcale nie trzeba umieć pływać. Jest w nich na tyle atrakcji że pływanie wcale nie musi być najważniejszym z nich.

Inowrocławska Terma oraz Termy Uniejów – kompleksy wykorzystujące wody termalne

W 2020 roku na Mazowszu otwarto największy w Europie zadaszony obiekt. park od Poland, bo tak brzmi jego pełna nazwa to Aquapark zbudowany w karaibskim stylu z mnóstwem przeróżnych atrakcji wodnych.
Inne regiony również mogą poszczycić się zacnymi obiektami. Na Kaszubach jest to np. park wodny w Redzie, gdzie oprócz wodnych szaleństw, możemy również akwarium z rekinami. Z okazałych obiektów wodnych słynie również Podhale. Termy Bania w Białce Tatrzańskiej czy Terma Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej to miejsca przyciągające corocznie dziesiątki tysięcy spragnionych wodnych szaleństw turystów.
W obecnej chwili spowodowanej pandemia utrudniony jest dostęp do tego typu miejsc. Miejmy nadzieję że świat szybko wróci do normalność i baseny w Aquaparkach znów zapełnia się po brzegi.